Obecná zabíjačka v Kostolnom 2014

obecna-zabijacka2014-5.jpg

„Oživená tradícia v Kostolnom  “

Obec Kostolné patrila i v súčasnosti patrí medzi obce bez veľkých podnikateľských aktivít, kde hlavným zdrojom živobytia bolo poľnohospodárstvo a s ním sa v zimnom období nerozlučne spájala zabíjačka. Nakoľko sa podmienky zmenili zvuky ošípaných počuť z dvorov len zriedka, preto sa miestny športový klub, chalupári a Spolok priateľov a občanov obce Kostolné rozhodli usporiadať 30.decembra 2014 tradičnú obecnú zabíjačku pre verejnosť. Táto sa uskutočnila pred kultúrnym domom, kde množstvo občanov , chalupárov ale i ľudí zo širokého okolia prišlo pozorovať priebeh a všetky úkony pri zabíjačke cez výrobu zabíjačkových špecialít- jaterníc, klobás, tlačenky , oškvarkov, či vynikajúcej kapustnice. Vďaka šikovným rukám miestneho farmára a jeho rodiny i ďalších šikovných pomocníkov bol výsledok ich snaženia ocenený pochvalnými slovami pri ochutnávaní výrobkov, ktoré rozvoniavali z novej kuchyne a lákali mlsné jazýčky.  Zabíjačkovú náladu spríjemňovali harmoniky a ozembuch s ich spevákmi a dobrá nálada nechýbala ani šarmantnej cigánke, ktorá vítala účastníkov. Pokračovanie gurmánskej zabíjačky bolo v silvestrovskej zábave v kultúrnom dome 31.12.  a vítaní nového roku v parku pre obecným úradom kde si množstvo občanov pod pyramídou ohňostroja po polnoci želalo šťastný nový rok . Spokojnosť , pohoda a dobrá zábava sa teda preniesla z obecnej zabíjačky cez silvestrovskú zábavu do nového roku 2015.